Moje wino: oceny, degustacje, informacje
Don Julio Cabernet Sauvignon
Don Julio Cabernet Sauvignon

Don Julio Cabernet Sauvignon

Grono: Cabernet Sauvignon

Winnica: Vina Luis Felipe Edwards

WWW: www.lfewines.com

Region: Central Valley

Kraj: Chile

Kolor: wino czerwone

-

Data degustacji:
2010-10-23

Autor oceny:
mwi

Zbiory:
2009

Zgodność z typem:
Nie w moim typie

Jakość wina:
Zupełnie dobre wino (80-84pt)

Opisowa ocena wina:
Za słodkie. Słodycz zabija wszystko co tam jest. Jeśli cokolwiek tam jest. Jedyna rzecz warta zauważenia, to bardzo staranne podejście do określenia rocznika i działki, co charakterystyczne raczej dla win wytrawnych niż półsłodkich czy słodkich. Ale możliwe, że to przyzwyczajenia z produkcji win wytrawnych.

Komentarz własny autora tej oceny (2011-08-24):
Poszperałem trochę po internecie i zauważyłem dziwną rzecz - w kilku miejscach wino opisywane jest jako wytrawne. Bardzo dziwne, bo to które degustowałem na słynnej degustacji chilijskiej w Hotelu Hayatt ewidentnie było półsłodkie, co zresztą deklarowała osoba prowadząca stoisko firmy Luis Felipe Edwards. Jedyną różnicą było to, że na zdjęciach tamtych win pod nazwą wina znajdował się inny numer BIN (u mnie 941, w innych wpisach 917 i 909). Zastanawiam się czy to numer działki czy numer butelki. Chyba jednak numer działki.

Komentarz własny autora tej oceny (2011-08-24):
Poszperałem po oryginalnej stronie producenta kierując się deklaracją koszerności wina (gdyż Don Julio tam nie występowało) i znalazłem wino Terra Vega produkowane na tej samej działce, określone jako koszerne. Co dziwne na oryginalnej stronie producenta to wino również jest określone jako wytrawne.


-

Dodanie kolejnej oceny wina wymaga zalogowania

 
MWi © 2007-2012
Portal przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich